Каземиро дава на Ерик тен Хаг своя собствен момент със сър Алекс Фъргюсън с покойния победител от Ман Юнайтед
The Mirror | 2024-02-28 | 00:15:05

Те го оставиха късно, в съответствие с традицията си, но Манчестър Юнайтед запази живи надеждите си за трофей с победител на минута от нормалното време.

С предстоящо продължение и малко признаци за пробив за двата отбора, Касмерио обърна пряк свободен удар на Бруно Фернандес, за да осигури място на Юнайтед на четвъртфиналите. Това не беше момент на Марк Робинс, известният му гол на същия терен преди 34 години, задържа сър Алекс Фъргюсън на работа и Юнайтед по пътя към славата на ФА Къп през този сезон.

Но това ще се почувства също толкова важно за шефа на Юнайтед Ерик тен Хаг, чието бъдеще на поста вероятно ще зависи от това да спечели трофей и да си осигури място в Шампионската лига. Докато второто изглежда малко вероятно, с Юнайтед на осем точки от четвъртото място с 12 оставащи мача, първото остава реалистична цел, въпреки че хората на Тен Хаг ще трябва да победят главния съперник Ливърпул у дома.

Като се има предвид жалкото постижение на Юнайтед на Олд Трафорд този сезон, губейки осем пъти, победата над лидерите на Висшата лига на Юрген Клоп ще бъде голяма задача, особено ако хората на Тен Хаг работят толкова, колкото тук.

>

Ако Форест беше в състояние да завърши някое от положенията, които успяха да създадат, можеше да има различен резултат, но техните недостатъци, когато имаше значение, в крайна сметка доведоха до това, че отборът на Нуно Еспирито Санто не успя и Юнайтед напредна.

>

Откакто победиха Юнайтед с 2-1 на Сити Граунд на 30 декември, Форест спечели само един от последните си 10 мача във всички състезания. Междувременно Юнайтед видя своя край от пет поредни победи във всички състезания с поражение с 2-1 от Фулъм на Олд Трафорд миналата събота.

Но Червените дяволи бяха подсилени с капитан Бруно Фернандес и и централния защитник Рафаел Варан преминаха годни, след като и двамата бяха обявени за съмнителни да започнат. Юнайтед създаде първия шанс след три минути, Фернандес и Алехандро Гарначо си размениха подавания след кратък корнер, като Антони – възстановен в титулярната линия – удари гредата с по-голямо усилие.

Гостите отхвърлиха още един шанс да поведе четири минути по-късно, Диого Далот центрира за Скот Мактоминей, чийто удар с глава бе насочен право към вратаря на Форест Мат Търнър, който изби топката с ръка. Моделът на пропуснатите възможности продължи и в 17-ата минута, когато Маркъс Рашфорд стреля над гредата, когато се изискваше по-спокойно завършване.

Форест почти излезе напред в рамките на минута, неуместен пас от Софян Амрабат към Варан, хванат от Тайво Авонии, чийто ъглов опит беше отклонен от Андре Онана. Фернандес не трябва да се старае много, за да бъде фокусът на гнева на противниковите фенове, а капитанът на Юнайтед влезе удобно в тази роля в средата на първото полувреме, когато падна при безобидно предизвикателство, протестирайки, че е бил фаулиран.

След като съдията Крис Кавана и неговите асистенти пренебрегнаха молбите му, Фернандес стана на крака, за да се присъедини отново към атаката на Юнайтед, бързото му възстановяване от видима контузия вбеси домакинската подкрепа и гарантира, че португалската звезда е освирквана всеки път, когато докосне топката след това.

Мактоминей принуди прилично рефлексно спасяване от Търнър точно след половин час, обръщайки се зад бърз удар с глава на полузащитника на Юнайтед. Два пъти в рамките на първите пет минути от подновяването на играта, Онана беше призован да направи жизненоважни спасявания, първо от Awoniyi, след това от Divock Origi, докато Forest натискаше за началния гол.

Но пробивът дойде минута от време, свободен удар от fernandes, обърнат от Casemrio с най-слабия удар с глава, за да запазите мястото на United на четвъртфиналите.

и получете ежедневната си доза съдържание на Mirror Football. Ние също така предлагаме на нашите членове на общността специални оферти, промоции и реклами от нас и нашите партньори. Ако не харесвате нашата общност, можете да проверите по всяко време. Ако сте любопитни, можете да прочетете нашите